DATARECOVERY: Hlavní stránka
PŘIHLÁSIT  Záchrana dát, obnova dát | DATARECOVERYAdatmentés, adatvissza | DATARECOVERYВосстановление данных, спасение данных | DATARECOVERYRecuperare de date, salvare de date | DATARECOVERYRikuperimi i të dhënave, shpëtimi i të dhënave | DATARECOVERYRécuperation des donées, restauration des donées | DATARECOVERYDatenrettung, Datenwiederherstellung | DATARECOVERYData Recovery, Data Rescue | DATARECOVERY
DATARECOVERY: Hlavní stránka

Záchrana dat ze zatopených pevných disků

Datarecovery, přední česká společnost zabývající se obnovou a záchranou dat, radí, jak postupovat při záchraně dat ze zatopených pevných disků a jiných médií.

Data uložená na pevných discích zatopených počítačů i jiných paměťových médiích postižených povodněmi je možné zachránit. Postup obnovy dat se však od běžných závad značně liší a vyžaduje rychlý a profesionální zásah. Spol. Datarecovery má bohaté zkušenosti se záchranou dat z disků postižených nejrůznějšími katastrofami, včetně několika povodní v České republice. Upozorňuje proto na některá ne zcela zřejmá, ale velmi zásadní specifika tohoto poškození.

„Pro zachování možnosti záchrany dat ze zatopených a zaplavených pevných disků je extrémně důležité, aby uživatel pevný disk či počítač, postižený záplavami, nepřipojoval k napájení a nezapínal. I pouhým jedním zapnutím se totiž ve většině případů o možnost záchrany dat nadobro připraví,“ varuje Martin Sýkora, ředitel společnosti Datarecovery.

Zvláště ohrožené jsou pevné disky, které, navzdory rozšířenému názoru, nejsou hermeticky uzavřené a voda tak může bez větších překážek vniknout i do prostoru vnitřní mechaniky disku. Záplavová voda je také zpravidla chemicky velmi agresivní a působí jako významný katalyzátor při korozi vnitřních součástí, včetně datových ploten. „Koroze však může proběhnout jen za přítomnosti kyslíku, proto postižené médium nevysušujte a ve vlastním zájmu co nejrychleji doručte do specializované laboratoře. Zejména u pevných disků jde doslova o boj s časem, a proto každá hodina může být kritická,“ dodává Sýkora.

Pro úspěšnou obnovu dat ze zaplavených pevných disků a dalších médií doporučujeme postiženým následující postup:

  1. Odpojte paměťové médium, nepřipojujte jej k napájení!
  2. Pevný disk ani jiné médium nevysušujte. Nezaschlé zbytky záplavové vody a bahna je vhodné smýt destilovanou vodou.
  3. Médium vodotěsně zabalte a co nejrychleji doručte do specializované laboratoře.

Datarecovery, založená jejím současným jednatelem panem Vojtěchem Kavanem, je ryze českou firmou a její odborníci se záchranou dat zabývají již od roku 1991. Působí v České republice, Německu, Maďarsku a na Slovensku, její služby ale využívají zákazníci z celé Evropy. Datarecovery disponuje rozsáhlým know-how a především prvotřídně vybavenou laboratoří, která je jediná svého druhu ve střední Evropě. Vojtěch Kavan, jednatel DATARECOVERY, s.r.o.

Hledej
Kontakt První pomoc
© Vojtěch Kavan, jednatel společnosti DATARECOVERY, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
» Děkujeme za perfektní služby. Mohu potvrdit, že odvádíte vynikající práci. « D. Sanford, SSM, Western Digital
» [100%] výsledek záchrany dat, kterou jiní nebyli schopni provést... « R. Rahumägi, CTO, Quelle
Záchrana dat na splátky Divadlo DISK FlashRecovery: obnova dat (záchrana dat) z USB Flash, SSD, paměťových karet Zachraňujeme nejen data: Botanická zahrada - Wolémie
Záchrana dat, obnova dat - DATARECOVERY, s.r.o. - Česky Data recovery, data rescue - DATARECOVERY, s.r.o. - English Daten Rettung, Daten Wiederherstellung - DATARECOVERY, s.r.o. - Deutsch Восстановление данных, спасение информации - DATARECOVERY, s.r.o. - Pусский Récupération de données - DATARECOVERY, s.r.o. - Français Recuperación de datos - DATARECOVERY, s.r.o. - Español Recupero Dati - DATARECOVERY, s.r.o. - Italiano Záchrana dát, obnova dát - DATARECOVERY, s.r.o. - Slovensky Odzyskiwanie danych - DATARECOVERY, s.r.o. - Polski